Engelli ve alzheimer 84 yaşındaki annesi Zariye Sezgin’in Kozluk Devlet Hastanesi’ne nakli sırasında sağ ayağının başparmağı bitişiğindeki parmağının üst kısmının kopacak hale gelmesi üzerine Savcı Sezgin, Cumhuriyet Savcılığı ile İl Sağlık Müdürlüğü’ne suç duyurusunda bulundu. 19 Temmuz’da meydana gelen olayla ilgili konuşan Sezgin, görevli hemşireler tarafından annesinin hastaneye kaldırıldığını belirterek: “Sedye üzerinde annemin ayağından kan aktığını fark ettim. Dikkatli baktığımda sağ ayağının başparmak bitişiğindeki parmağın üst kısmı neredeyse kopacak hale geldiğini gördüm. Doktorlar, parmağın kopan kısmını kesip pansuman ettiler” dedi.

“ANNEM ACI ÇEKİYOR”

Sezgin, suç duyurusundaki dilekçesinde şu ifadelere yer verdi: “Yaşlı anneme bir kişi bakıyordu, şimdi iki kişi bakmak zorundayız. Annemin bakım masrafları da katlandı. Çektiği acıların yanı sıra aile bireylerimizin de psikolojisi bozuldu. Aile mağdur durumdayız. Ailemize bu mağduriyetimizin yaşanmasına, kusur ve ihmali olan görevliler hakkında gerekli adli işlemin yapılması ve karşılığı olan cezaya çarptırılması için suç duyurusunda bulunuyoruz.”

“Ben Salağım Servisimden Başka Servise Gittim” Cezası Belli Oldu “Ben Salağım Servisimden Başka Servise Gittim” Cezası Belli Oldu

Kaynak: Batmancagdas

Editör: Ertuğrul Gülmez