Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya yaşadıkları sorunları anlatan depremzede doktor, yeni bir video yayınladı. Bakan Koca'dan "Bizim 7. günümüz. Çok zor durumdayız. Yani o kadar zor şartlarda çalışıyoruz ki" diyerek yardım isteyen doktor, Bakan Koca ile çekilen görüntülerinin yanlış anlaşıldığını açıkladı. Doktor, Bakan Koca'nın kendisini dinlediğini ve sorunun çözüldüğünü söyledi.

"Bilgim dışında çekilmiş bir video, Bakan beye durumu anlattığım o anlarda beni dinlemiyormuş gibi görünüyor ama öyle değildi, .

Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması

Dün sosyal medyada yayınlanan görüntülerde, Hatay Dörtyol Devlet Hastanesi'nde çalışan Doktor Çağla Yalçın, Fahrettin Koca'ya sorunlarını anlattığı sırada yürümeye devam etmesi dikkat çekti. Yalçın, Bakan Koca'dan "Bizim 7. günümüz. Çok zor durumdayız. Yani o kadar zor şartlarda çalışıyoruz ki. Biz de depremzedeyiz ve kimse bizi anlamıyor" diyerek yardım istedi. Koca'nın yanıtı o görüntülerde anlaşılmadı.

Doktor Yalçın, bugün Twitter hesabından paylaştığı yeni videoda, Bakan Koca ile konuştuğu görüntülerin izinsiz çekildiğini ve sorununun çözüldüğünü açıkladı. Yalçın videoda şunları söyledi:

"Merhaba ben Çağla Yalçın Hatay Dörtyol Devlet Hastanesi'nde çalışıyorum. Öncelikle bizlerde de dahil tüm Türkiye'ye geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Dün yayınlanan video hakkında konuşmak istiyorum. Bilgim dışında çekilmiş bir video. Bakan beye durumu anlatıyorum ama Bakan beyin beni dinlemiyormuş gibi görünüyor ama öyle değildi. Ben Bakan beye derdimi anlattım. Videoda duyulmamış olabilir ama Bakan bey, 'Biz bunun için buradayız' cevabını verdi. Zaten yönetmelikte yayımlanmıştı. Şu an ben izne çıkmak için yola çıktım. Ailemin yanına gidiyorum. Biraz dinlenip sahaya geri döneceğim. Sorunumun da çözüldüğünü dile getirmek istiyorum. Tekrar hepinize geçmiş olsun." 

Editör: Ertuğrul Gülmez