Bu sene yapılan ünvan değişikliği sınav şartlarının zorluğu ortadadır.

Pandemi sürecinde yaşanan maddi manevi zorluklar sonrası sağlıkçıların kayıplarını bu tarz öngörüler ile giderilmesini talep eden çalışanların öncelikli olarak bu kampanyayı imzalayarak öne çıkarılması sağlanabilir.

Rabia Taclı adlı kişinin başlanttığı kampanya açıklamasında:

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar

“2023 yılı için bilindiği üzere Sağlık bakanlığı sınavsız görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı açmıştır . Açılan sınavda kadro sayısının yetersiz olmasından dolayı bir çok kişinin mağduriyet yaşaması söz konusudur . Sağlık Bakanlığına bağlı birimlerde ki personellerin pandemi süresindeki verdigi emekler hiçe sayılamaz . Tüm yük hizmetlisinden tut memuruna , vhki sine, tıbbi sekreterine , doktoruna , teknik servis personellerine vs olmak üzere omuzlarına yüklenmiştir . Gerek ek odemelerde gerek maaşlarda ki makas aralığı ortadadır . Yaşanılan bu sıkıntıların bizlere birer umut olması ve işlerimizi özveriyle yapıp daha verimli olabilmek adına tek seferliğe mahsus , hakkımız olan kadrolara sınavsız geçmek istiyoruz” dedi.

kampanyayı imzalamak ve destek vermek için;

Editör: Ertuğrul Gülmez