Nöbetçi Gazetede Köşe Yazısı Yazan Lale Akasoy, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kuruluşlardaki Başkan, Başhekim gibi sözleşmeli yöneticilerle ilgili kulis bilgilerini köşesine taşıdı.

O Başhekim Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak O Başhekim Bir Daha Yöneticilik Yapamayacak

Buyurun kulislere

Biliyorsunuz Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan yardımcılığı kadrosu boş. Mart ayında sözleşmesi bitecek olan başhekimler de var. Ali Osman Sönmez Onkoloji, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi. Seçim sathına girdiğimiz bu dönemlerde yeni imzalanacak sözleşmelerin ömrü ne kadar olur bilemeyiz tabii...

Mevcut iktidar devam etse de yeni iktidar gelse de değişiklik olabilir. Sağlık kulislerinde Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğine çok talip varmış. Hatta yoğunluk il dışındanmış. Bu tasarrufu İl Sağlık Müdürü Fevzi bey kullanacakmış. Mevcut başhekim Prof. Dr. Levent Özdemir’le her ne hikmetse yıldızı bir türlü barışmamış.

Bursa’nın kamu sağlığı yönetici ve idareci kadrolarında radikal bir değişikliğe gidilecekmiş. İddialara göre mevcut idareci ve yönetici pozisyonunda olanların yüzde 80’ine “Tak sepeti koluna herkes kendi yoluna...” denilecekmiş. Aslına bakarsanız kimlerin gidip kimlerin kalacağını tahmin etmek o kadar zor olmasa gerek.

Editör: Sinan Yıldırım