Bir doktorun, bir hemşirenin, bir işçinin bilmesi gereken bazı önemli hususları hatırlatmak istiyoruz.

Gerek devlet hizmet yükümlülüğü kurasından gerek iller arası atama kurasından yada iş kur üzerinden alınan alımlarda hiçbir şekilde torpil, adam kayırma vb hileller yapılamaz. Herşey noter huzurunda puan yada tamamen kuraya göre yapılır. Sizden çeşitli kura ve alımlarda size özel bir işlem yapacağını söyleyen kişilerin tamamı dolandırıcıdır.

Aynı şekilde Sağlık Bakanlığı kadrolarına;

Yurt dışı sağlık tesislerine personel görevlendirilmelerinden ise maalesef şeffaf bir uygulama yoktur. Ancak yine bu görev için sizden ücret talep eden olursa bilin ki oda bir sahtekardır.

Almanya'ya Göç Eden Doktorların Paylaşımı Tartışma Başlattı Almanya'ya Göç Eden Doktorların Paylaşımı Tartışma Başlattı

Tayin, atama vb işlemler için sizden para talep edenleri vakit kaybetmeden şikayet ediniz. 

Son 5-6 aydır olmuyor ancak daha öncesinde özellikle yeni sağlık personeli alımından belirli bir süre önce alımın sayısı, tarihi , branş dağılımı vb bilgiler çeşitli gruplarla paylaşılıp bu grupların haksız yere büyümesine göz yumulmuştu. Bakanlıkta bu grupları besleyen odaklar tasviye edildi. 

Ayrıca günü ve zamanı geldiğinden sağlık kpss tercihleri yaparken şifrenizi, tercih sıranızı, puanınızı asla ama asla kimse ile paylaşmayın.

Ebe hemşire sağlık teknisyeni vb branşların tamamı merkezi sistem KPSS ile olur ve burda torpil yapacağını söyleyen kişi net şekilde dolandırıcıdır. 

Editör: Ertuğrul Gülmez