Bölgeden tren geçtiğinde bile sallanan binada çalışan yaklaşık 180 personelin endişeli bekleyişi devam ederken, CHP’li Milletvekili Binanın boşaltılmasının planlandığını açıkladı. 

İngiltere'yi Dehşete Düşüren Olay: 7 Bebeği Öldüren Hemşireye Müebbet Hapis Cezası İngiltere'yi Dehşete Düşüren Olay: 7 Bebeği Öldüren Hemşireye Müebbet Hapis Cezası

Sorunu ayrıca Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ile görüşen Yavuzyılmaz, önümüzdeki günlerde bu konuda bir adım atılacağını bilgisine yer verirken, Valiliğin, ek hizmet binası olarak Atatürk Devlet Hastanesinin Başhekimlik binasını düşündüğü ortaya çıktı. 
Konuya ilişkin haber merkezimize konuşan Yavuzyılmaz şu bilgileri paylaştı: 

“Acılık semtinde bulunan ve Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğünün ek hizmet binası olarak kullanılan binanın yapısal performansının olası bir depreme karşı yetersiz olduğu, binanın bulunduğu zeminin dere yatağı olması nedeniyle zemin sıvılaşmasının söz konusu olabileceği, binanın zemininden sürekli su çıktığı, özellikle taşıyıcı elemanlara gözle görülen çatlak ve hasarların varlığı gibi nedenlerle binaların taşıma gücünde önemli risklerin bulunduğu ve bu nedenlerle binanın son derece tehlike arz ettiği yönünde son derece önemli iddialar tarafımıza geçtiğimiz haftalarda iletilmişti.
Konuyu Meclis gündemine taşımamızın ardından dün ayrıca, Zonguldak Valisi Sayın Mustafa Tutulmaz ile bir görüşme gerçekleştirip bu hayati konuda alınacak önlemlerin neler olduğu kendilerine sordum. 

Sayın Vali, önümüzdeki günlerde bu konuda bir adım atılacağını bilgisine yer verirken, Valiliğin, ek hizmet binası olarak Atatürk Devlet Hastanesinin Başhekimlik binasını düşündüğünü ve bu yönde bir planlamayı yapmakta olduklarını tarafıma aktardılar. 

Söz konusu adımın ivedilikle atılması ve can güvenliğinden endişesi taşıyan personellin bir an önce yeni binalarına kavuşması önemli. Konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.”

Editör: Ertuğrul Gülmez