Bakan KOCA'nın Mektubuna Sağlık SEN'den Cevap Bakan KOCA'nın Mektubuna Sağlık SEN'den Cevap

Başkan Resul yaptığı açıklama;

Ülkemizin en köklü üniversitelerinden biri olan Kocaeli Üniversitesi ve Tıp Fakültesi Hastanesi’nde adeta bu değerleri günden güne öğütmek üzere yapılanmış bir yönetim anlayışı sergileniyor maalesef, dedi.

Bir Arpa Boyu Yol Alınmadı!

Resul, kurumumuzda bir süredir yürütmekte olduğumuz banka promosyonu görüşmelerinin, maalesef egosu ve kibri dağları aşmış bir takım idarecilerin suni engellerine takılmakta olduğu herkesçe bilinmektedir. Tüm üniversite çalışanları günümüz ekonomik şartlarıyla mücadele adına bir nebze rahat nefes almak için promosyon anlaşmasının neticesini beklerken, Rektör hocamızın da bizzat yetkilendirdiği süreci yönetme pozisyonunda ki Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi’nin ego tatmini ve koltuk merakı nedeniyle bir arpa boyu yol kat edilememektedir.

Kocaeli Üniversitesi’nde görev yapan kamu emekçilerinin haklı beklentisini dile getiren Resul; kurum çalışanlarını zerre umursamayan, ben komisyon başkanıyım astığım astık kestiğim kestik, kimseye ihtiyacım yok, kimse işime karışmasın hezeyanlarına sahip bir adamın iki dudağı arasına terkedilebilir mi? diye sordu.

Sendikalar Neden Sürecin Dışında Tutuluyor?

Şeffaflığın olmaması, muhatapların bilgilendirilmemesi belirsizliğe neden olmakta, çok farklı rakamların ve söylemlerin konuşulduğu dedikodulara meydan verilerek bilgi kirliliğine neden olunmaktadır. Tek amacı çalışanların bankalardan daha yüksek promosyon bedeli almasını sağlamak olan sendikaları işin dışında tutmaya çalışmanın nasıl bir izahı olabilir.

Burası Çiftçi’nin Ego Tatmin Yeri Değil !

Buradan soruyoruz: Görev yaptığı Radyoloji Anabilim Dalı’nda geçtiğimiz günlerde Kamuoyuna da yansıyan ve birçok kez basında da konu haber yapılan

atadığı liyakatsiz ve ehliyetsiz birim sorumlusunun çalışanlara yaptığı mobbinglere sessiz kalan yine birim sorumlularının kendi kendilerine nöbet ve icap yazarak kurumu zarara uğratmalarına... ve tüm bunlara en ufak bir itiraz ses çıkaran çalışanları başka bölümlere göndermelerine sessiz kalan Sn. Ercüment Çiftçi’den çalışanların yararına olacak en ufak bir adım atması beklenebilir mi?

Biz tüm bu soruların cevabını çok iyi biliyoruz… Kocaeli Üniversitesi Sn. Ercüment Çiftçi’nin ego tatmin yeri değildir! Kendisinin bu görevi hakkıyla sürdürmesi de asla mümkün değildir.

Süreci Kimsenin İnsafına Bırakmayacağız!

Kamu çalışanlarının yegane umudu olan Memur-Sen ve Sağlık-Sen teşkilatı olarak emek verip, alınteri döktüğümüz yuvamızı hiç kimsenin insafına terk etmeyeceğiz. Öncelikle çalışanlarımızın hak ettiği promosyon bedelini alması için, sonrasında da bir hizmet makamı olan koltukların liyakatli, erdemli ve ahlaklı ellere teslim edilmesi için sonuna kadar mücadeleye devam edeceğiz…

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur…

Editör: Sinan Yıldırım