Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak! Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak!

Sağlık Sen’in, ayrımcılığa yol açan ve hukuka aykırı “Tabip dışı” garabetini kullanmaya devam ettiği gibi, “Tabip dışına” %20 olan ödeme oranını toplu sözleşme ile %50 ye çıkarmayı istemekte olduğunun ifade edildiği Hekim Birliği Sendikası paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

“UYARIYORUZ !

Sağlık Sen, ayrımcılığa yol açan ve hukuka aykırı “Tabip dışı” garabetini kullanmaya devam ettiği gibi, “Tabip dışına” %20 olan ödeme oranını toplu sözleşme ile %50 ye çıkarmak istemektedir. Toplu sözleşmede hekimler dışlanmaya ve “tabip dışı” ibaresi kullanılmaya devam ederse, kamuda çalışan tüm hekimlerimizin tepkisi çok büyük olacaktır.

“Tüm hekimlerin demokratik tepkisi karşısında hiç kimse duramaz”

Bu şekilde yapılan ayrımcılığı kesinlikle kabul etmiyoruz. Toplu sözleşmede hekimlerin hakkı verilmez ve “tabip dışı” garabeti devam ederse, kamuda çalışan tüm hekimlerin demokratik tepkisi karşısında hiç kimse duramaz.”

Editör: Sinan Yıldırım