Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi destek ve kalite hizmetleri müdürü olarak görev yapmakta iken Hürriyet Sağlık-Sen üyesi olan sözleşmeli idareciye yandaş sendika üyesi olmadığı için ve Hürriyet Sağlık-Sen üyesi olmayı tercih ettiği için hukuka aykırı şekilde verilen ceza puanına ilişkin açılan davada kurum tarafından verilen hukuksuz cezalar Samsun 3. İdare mahkemesi tarafından iptal edildi.

Verilen ceza puanları nedeniyle sözleşmesi iptal edilen Hürriyet Sağlık-Sen üyesi idareci için aynı mahkeme tarafından görülen ikinci bir dava ile görevine iade edilmesi yönünde karar verilmiştir. Hürriyet Sağlık-Sen mevzuat ve hukuk ekibi Av. Ersal ERDİL ile birlikte başarılı işlere imza atmaya devam ediyor.

Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak! Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak!

Kurulduğu günden bu yana fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür sağlık çalışanlarının tek adresi olan, duruşunu bozmayan ve çizgisinden sapmayan bir sendika olarak kazanımlarına devam eden bir sendika olan Hürriyet Sağlık-Sen, taraflı tarafsız tüm sağlık çalışanlarının beğenisini toplamaya devam ediyor.

Editör: Sinan Yıldırım