Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması

Kocaeli halkının 10 yıldır beklediği ve 2015 yılında yapımına başlanan Kocaeli Şehir Hastanesi bugün hasta kabulüne başladı.  İzmit Cephanelik Mevkiinde  bulunan Şehir Hastanesi toplam 388 bin metrekare kapalı alan sahip. 1218 hasta yatağı, 218 poliklinik odası, 1 helikopter pisti, 18 tutuklu ve mahkum odası, 188 yoğun bakım, 63 ameliyathane ve 26 doğum odası bulunuyor. Genel Hastane, Kadın Doğum Hastanesi, Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi yer alıyor. 4 yoğun bakımın yanı sıra 8 yataklı servisi ve ameliyathanesi olan bir yanık merkezi de bulunuyor. Mevcut 5 hastanede poliklinik hizmetleri başladı ancak 5 hastanenin tam kapasiteyle ne zaman hizmet vereceği bilinmiyor.

RESMİ AÇILIŞ ERDOĞAN'IN KATILIMIYLA DAHA SONRA

Hastanenin hizmete başlamasının ardından resmi açılış için bir diğer hazırlık yapılacak. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile düzenlenecek resmi açılış, 14 Mayıs seçimlerinden önce yapılacak. Ancak resmi açılışın tarihi ile ilgili net bir takvim açıklanmadı.