Sağlık Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan ile Sağlık Sen Genel Sekreteri Durali Baki, Ankara’da temsilcilerle bir araya geldi.

Toplantıda temsilcilere hitap eden Genel Başkan Doğan, Sağlık-Sen’in 28 yıllık şerefli tarihinde önemli hizmetler verdiğini dile getirdi. Sağlık-Sen 7. Olağan Genel Kurulu’nun üzerinden bir ay geçtiğini hatırlatan Doğan, “Genel Merkez olarak bize güvenen, bize imzasını teslim eden üyelerimizi ve temsilcilerimizi mahcup etmemek adına ilk dakikadan itibaren çalışmaya başladık” dedi.

“Birlik ve Beraberlik İçerisinde Nice Başarılara İmza Atacağız”

Sağlık-Sen ailesinin her geçen gün büyüdüğüne dikkat çeken Doğan, şubelerin ve temsilcilerin başarılarıyla mutluluk duyduklarını belirtti. Doğan, “Sağlık-Sen ailesini daha da büyütmek için hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Birlik ve beraberlik içerisinde şubelerimiz ve temsilcilerimizle birlikte nice başarılara imza atacağız” ifadelerini kullandı. Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenleri rahmetle anan Doğan, Sağlık-Sen olarak afetin ilk gününden itibaren vatandaşlara destek olmaya, yaraları sarmaya çalıştıklarını kaydetti.

Genel Sağlık İş: Memur Yok Sayıldı Genel Sağlık İş: Memur Yok Sayıldı

“Gönüllere Dokunan Sendikacılık Anlayışıyla Hizmet Ediyoruz ”

Sağlık çalışanlarının her türlü zor dönemde olduğu gibi bu deprem felaketinde de canla başla çalıştığını ifade eden Doğan, “Deprem bölgesinde sağlık çalışanlarına yönelik ikram evleri açtık. İkram evlerinde, gönüllere dokunan sendikacılık anlayışıyla hiçbir ayrım yapmaksızın tüm sağlık çalışanlarına hizmet veriyoruz. Şubelerimiz, dönüşümlü olarak bu ikram evlerinde bölgedeki sağlık çalışanlarına ve vatandaşlara çeşitli ikramlar sunuyor, onlara moral vermeye çalışıyor. Bu konuda teşkilatımızdan Allah razı olsun. Hepsine teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Editör: Sinan Yıldırım