MELTEM GÜNAY- Kimi görevleri başında kimi yıllık izinde, kimi de evlerinde aileleriyle depreme yakalandı. Türkiye’nin çeşitli yerlerinde eğitim gören hemşirelik öğrencileri de ara tatil nedeniyle geldikleri evlerinin yıkılmasıyla aramızdan ayrıldı.

Devlet hastanesinde Hemşire Seracettin Yeniçeri (24) deprem gecesi, görev yaptığı İskenderun Devlet Hastanesi’nde yoğun bakım servisinde nöbetçiydi. Çöken binanın enkazından cansız bedeni çıkarıldı. Hemşire Halime Sevinç Eroğlu, hemşire Rukiye Acuner, hemşire Süheyla Usta da o gece İskenderun Devlet Hastanesi’nin enkazında kalarak yaşamlarını yitirenler arasındaydı. Depremde aynı hastanede yoğun bakım ünitesinde nöbetçi olan Kübra Kurnaz ve genel cerrahi bölümünde nöbetçi olan hemşire Şeyma Nur Cansız da enkazda kalarak can verdi. Hemşire Sevda Sertkol da İskenderun Devlet Hastanesi kalp damar cerrahisindeki nöbeti sırasında çöken binada hayatını yitirdi. Hemşire Asiye Gül de Hatay Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki nöbeti sırasında hayatını yitirdi.

SUNA ÖZER

Memurlar Masaya Bu Teklifle Gelecek Memurlar Masaya Bu Teklifle Gelecek

Depremde yaşamını yitiren Suna Sözer, Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi Karaciğer Nakil Yoğun Bakım Ünitesi’nde çalışıyordu. Yıllık iznini geçirmek için geldiği memleketi Hatay’da yıkılan evlerinin enkazında ailesiyle kaldı. Enkazdan kardeşlerinden birini sağ olarak kurtarmayı başardı. İçeride kalan annesi, babası ve diğer kardeşine ulaşmak için yeniden enkaza girdi ama çöken evlerinin altında kalarak ailesiyle yaşamını yitirdi. Çalışma arkadaşları onun ardından “Onu her zaman gülümsemesi cıvıl cıvıl enerjisi ve çok ağır hastalarda son ana kadar ümidini kaybetmeyip canla başla çalışmasıyla hatırlayacağız” dedi. Suna hemşire geçen yıllarda meydana gelen Elazığ depremi sonrasında bölgedeki çalışmalara katılmıştı

Editör: Ertuğrul Gülmez