Gümüşhane’de sağlık çalışanları tarafından deprem bölgesindeki çocuklar için toplanan oyuncaklar depremin en çok yıkım yaptığı Nurdağı ilçesinin kırsal kesimindeki çocuklara dağıtıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından depremzede vatandaşların yarasını sarmak için seferber olan Gümüşhane’de sağlık çalışanları deprem afetinden psikolojik olarak en fazla etkilenen kesim olan çocukları sevindirmeyi ihmal etmedi.

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Mobbing İddiası Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Mobbing İddiası

Geçtiğimiz hafta Sağlık-Sen Gümüşhane Şubesi'nin destek verdiği oyuncak kampanyası ile sağlık çalışanlarının topladığı oyuncaklar depremin ilk anından beri bölgede bulunan Gümüşhane UMKE ekipleri tarafından Nurdağı ilçesinin kırsal kesimindeki çocuklara dağıtıldı.

Toplamda 11 ili etkileyen ve 40 binden fazla insanın hayatını kaybettiği deprem felaketinden sonra çocukları normal yaşama döndürmek, yaşadıkları travmayı ve sonrasında oluşabilecek psikolojik sorunları en aza indirebilmek için hayata geçirilen proje ile Gümüşhane UMKE gönüllüleri gönderilen oyuncak ve şekerlemeleri Gaziantep’in Nurdağı ilçesinin uzak köy ve mezralarda yaşayan çocuklara ulaştırdı, yüz boyama etkinliği yaptı.

Oyuncakları ilgiyle alan çocuklar 700 kilometre uzaklıktaki Gümüşhane’den Nurdağı ilçesine gönderdikleri oyuncaklarla yüzlerinde tebessüm oluşturan sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Editör: Ertuğrul Gülmez