Op. Dr. Zafer Beken’in cenazesinin bugün, hastane önünde düzenlenecek olan törenin ardından Beşikçioğlu Camii’nde öğle namazına müteakip Doğançay Mezarlığı’na defnedileceği öğrenilmişti.

Zafer Beken’in ölümü, sağlık camiasını yasa boğdu. 61 yaşındaki Zafer Beken için ilk tören Medical Point Hastanesi’nde düzenlendi. Duygusal anların yaşandığı törende hastane çalışanları, gözyaşlarına hakim olamadı.

“ONUN GİBİ BİRİNİ TANIMADIK”

Buradaki törende konuşan Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Veysi Kubba,

“Bazı anlar, bazı günler diğerlerinden farklıdır. Bugünde o günlerden biri bizim için. Hayatımızın en zor günlerinden birini yaşıyoruz. 30 yıl önceydi, belki de daha fazla. Zafer Beken ile bir hayal kurduk ve yola çıktık. Belki o günlerde yapmak istediklerimiz sadece bir hayaldi; ama Zafer ağabey hepimizi bu ortak ideal için ikna etti. Yıllar geçtikçe çok güzel projeleri hayata geçirdik. Başlangıçta kurduğumuz o hayaller, teker teker gerçekleşmeye başlamıştı. İnanın Zafer Beken son dakikaya kadar hep gelecek planları yaptı, öyle biriydi. Kendisinden daha çok arkadaşlarını, dostlarını, ülkesini düşünen biriydi. Onun gibi birini tanımadık. Onun kadar; çalışkan, girişimci, insanı düşünen birini tanımadık. 30 yıl önce beraber yola çıktığımız bir dostumuzu, arkadaşımızı, ağabeyimizi, hayatımızda en çok değer verdiğim insanlardan birini kaybettik. Üzüntümüzü tarif edecek kelimeler bulamıyoruz”

Op. Dr. Zafer Beken Kimdir ?

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden birincilikle mezun olduktan hemen sonra aynı üniversitenin Göz Hastalıkları Kliniğinde uzmanlık eğitimine başladı. Yıllarca on binlerce insana sağlık hizmeti verdiği Batman’da bir dönem devlet hastanesi başhekimliği görevinde de bulunmuştu.

Bu yıllarda ameliyat esnasında bir hastasından aldığı virüs sonrası karaciğer yetmezliği tablosu ile geldiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde karaciğer nakli oldu. Bu süreçte İzmir’deki sağlık sektörünü tanıma fırsatını buldu. İyileşmesine müteakip, ortağı Veysi Kubba ile birlikte İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin en büyük özel hastanelerinden birisi olan Medical Point Hastanesinin kuruluş çalışmalarını yürüttü.

Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması Cinsel İstismardan Tutuklanan Doktora Tahliye, Genç Kıza İftira Soruşturması

Hastane 2011 yılında açıldı ve günümüze kadar milyonlarca hastaya sağlık hizmeti verdi.

Op. Dr. Zafer Beken, halen İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi Medical Point Hastanesi olarak çalışmalarına devam eden kuruluşun yönetim kurulu başkanlığını yapmaktaydı.

Editör: Ertuğrul Gülmez