Öz Sağlık İş Genel Başkanı Devlet Sert, asgari ücrete yapılan yüksek zam sonrasında sürekli işçilerin ücretlerinin asgari ücret düzeyine eşitliğini savunarak bu durumun kamu çerçeve protokolüne ek protokolle acil olarak düzenlenmesi gerektiğini belirterek, “devletin işçisinin geliri asgari geçim ücretinin üzerine çıkarılmalıdır” ifadesini kullandı.

Devlet Sert yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandığı:

Sert, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Asgari ücrete yapılan yüksek zamla sosyal hizmet işçilerimizin ücretleri asgari ücret düzeyine eşitlenmiş durumdadır. Bu durum, Kamu Çerçeve Protokolü'ne ek protokolle acil olarak düzenlenmeli, devletin işçisinin geliri asgari geçim ücretinin üzerine çıkarılmalıdır. Sendika olarak bakanlık düzeyindeki görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Toplumun tüm kesimlerine sağlanan iyileştirme, sosyal hizmet işçileri için de ivedi olarak planlanmalıdır."

Ali Yalçın'dan 'Toplu Sözleşme' Sürecindeki Açıklamalar Ali Yalçın'dan 'Toplu Sözleşme' Sürecindeki Açıklamalar

"SAĞLIK BAKANLIĞI İLE MÜZAKERELER SÜRÜYOR"

Sağlık Bakanlığı ile 180 bin sağlık işçisi adına toplu iş sözleşmesi müzakerelerini sürdürdüklerini de anlatan Sert, ücret zamları, refah payı ve diğer mali ve sosyal haklara ilişkin taleplerini ilettiklerini kaydetti.

Sert, müzakereler sonucu tarafları memnun edecek toplu iş sözleşmesinin imzalanmasının, dünyada örnek gösterilen sağlık sisteminin sorunsuz devam etmesi açısından önemli olduğunu belirtti.

Editör: Sinan Yıldırım