Almanya'ya Göç Eden Doktorların Paylaşımı Tartışma Başlattı Almanya'ya Göç Eden Doktorların Paylaşımı Tartışma Başlattı

Bilecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Bölümü'nden randevu alan Halis Emre S., saat 10.20'de eşiyle birlikte hastaneye geldi. Randevusuna geç kalmalarına rağmen sıra verilip beklemesi söylenen şahıs, bir süre sonra eşiyle birlikte ultrason odasına girmeye çalıştı.

ÖNCE SEKRETERE SONRA DOKTORA SALDIRDI

Doktorun sekreteri Salih Akdoğdu, Halis Emre S.'yi içeride bulunan hastanın üzerini giyindiği gerekçesiyle içeri almadı. Şahıs, aralarında arbede yaşanan sekreter Aydoğdu'nun gömleğini yırtarak boğazını sıktı. Bu esnada odada bulunan ve araya giren Radyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Mesut Furkan Yazar'a da saldıran şahıs için 'Beyaz kod' uyarısı yapıldı. Ardından polis tarafından gözaltına alınan şahıs, çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

DOKTOR RESTİ ÇEKTİ, ÖĞLENE KADAR HASTA BAKILMADI

Öte yandan diğer bir Radyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Betül Tiryaki Baştuğ'un yaşanan olaydan sonra odasından çıkarak, "Arkadaşımıza yapılan bu olaydan sonra hasta bakmıyoruz" demesi üzerine öğlene kadar hasta bakılmadı. Ardından hastane yönetiminin araya girerek öğleden sonra hasta bakımına devam edildiği öğrenildi. Randevusu olup da öğlene kadar bakılmayan hastalara ise en yakın tarihe yeniden randevu verildi.

Editör: Ertuğrul Gülmez