Görüşmede, Genel Başkan Mahmut Faruk Doğan’a Genel Sekreter Durali Baki ile Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu da eşlik etti.

Mahkemeden İdari İzinlerde Tutulan Nöbet Ücretleri Hakkında Önemli Karar Mahkemeden İdari İzinlerde Tutulan Nöbet Ücretleri Hakkında Önemli Karar

“Aile Sağlığı Çalışanlarının Destek ve Teşvik Ödeme Oranları Artırılmalı”

Genel Müdür Prof. Dr. Sedat Kaygusuz’un makamında gerçekleştirilen ziyarette, aile sağlık merkezi çalışanlarının sorunları görüşüldü. Aile sağlığı merkezi çalışanlarına her ay yapılacak destek ödeme ile muayene sayısına göre hesaplanacak teşvik ödeme sisteminin getirildiği hatırlatılan ziyarette, aile sağlığı çalışanlarının destek ve teşvik ödeme oranlarının artırılması istendi.

Aile sağlığı merkezi çalışanlarının gündemine dair konuların da görüşüldüğü ziyarette, Sağlık-Sen yönetimi deprem nedeniyle bazı illerin çok fazla göç aldığını ve bu durumun o illerdeki aile sağlığı merkezi çalışanları için sorunlara neden olduğunu vurguladı. Sağlık-Sen yönetimi, nüfus sayısı artan aile sağlığı merkezlerine yönelik yeni bir düzenleme yapılmasını talep etti.

Editör: Sinan Yıldırım