14 Mayıs’ta Sağlık Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan sözleşmeli yönetici ataması öncesi ‘Ehliyet ve liyakat‘ vurgusu yapan Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, “ Türkiye’de ehliyet ve liyakat göz ardı edilip, devlete sadakat yerine başka bağlılıkların öncelikli olduğunda nelerin yaşandığına hep beraber şahit olduk. Bunun en acı örneği 15 Temmuz Hain Darbe Girişimidir. Devlete hizmet etmenin bilincinden uzak, adam kayırmacılıkla hak etmeden geldikleri görevlerde devletimizin ve milletimizin geleceğine kast ettiler” dedi.

“FETÖ bağlantılı kişiler iddiası”

“Duyduğumuz haberlere göre bazı FETO bağlantıları olan kişilerin uzmanlık için imza atşlar diyen Zengin, şunları ifade etti;

“Özellikle Daha öncede gerek yerel basında gerekse ulusal basında çıkmış olan Sağlık Müdürlüğüne yapılan işçi alımlarında yapılan evrakta sahtecilik suçuna ve buna göz yuman Başkan yardımcısının da sözleşmeli yöneticilik için tekrar imza attığı iddia ediliyor.

Delil karartılması önlenmedi!

Konu ile ilgili Bakanlıktan müfettiş gelmiş evrakı sümen altı eden hiçbir idareci suçlu bulunmamıştır. Zaten böyle bir soruşturmada soruşturmanın selahiyeti için Başkan Yardımcısının görevinden uzaklaştırılması gerekirken bu başkan yardımcısı görevinin başında kalmaya devam etmiştir. Böyle durumlarda delil karartma ihtimaline karşı kişinin görevinden uzaklaştırılması gerekirdi. 

Herhangi bir adli işlem yapılıp yapılmadığı da bilinmemektedir. Bu başkan yardımcısı halen Ordu Sağlık Müdürlüğünde görevine devam etmektedir. Kimler neyin diyeti olarak bu kişiyi bu görevde tutmaya devam ediyor?

Atamalar yine ona mı teslim?

İlimizde Mayıs 15 itibarı ile bu başkan yardımcısı da dahil bir çok idarecinin sözleşmesi sona erecektir. Bu kişi halen Ordu sağlığında ve bu atamalarda aktif rol alacak mı?

Genel Sağlık İş: Memur Yok Sayıldı Genel Sağlık İş: Memur Yok Sayıldı

İlimiz Ülkemizin sağlıkta çağ atladığı bu dönemde sağlık sunumunda ve sağlık yatırımlarında Türkiye’nin en geri kalmış illerinden biridir. Artık İlimiz de hak ettiği sağlık ta dönüşümü yaşayacak mı, yoksa birilerinin makam ve mevkilerini korumaya çalışan bu kişilerle yola devam mı edecek?”

Editör: Sinan Yıldırım