Sağlık Bakanı Sn. Dr. Fahrettin Koca’nın sağlık meslek mensuplarına samimi duygular ile yazdığı mektupta Sağlık-Sen’in dile getirdiği sorunlara dikkat çekmesi memnuniyet vericidir.

Sayın Bakanın hasta mağduriyeti oluşturacak yönde atılacak olan adımlara yönelik duyduğu kaygılara ise katılıyoruz. Sn. Bakan, bizlerin sıklıkla dile getirdiği, gündemden düşürmediği ve 7. Dönem Toplu Sözleşme teklif dosyamızda yer alan, yarından itibaren masada çözümü için mücadele edeceğimiz sorunlarımıza dikkat çekmiştir. Bir kez daha ifade etmek istiyoruz, geçtiğimiz günlerde kamuoyu ile paylaştığımız;

Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak! Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak!

Nöbet ücretlerinin ekonomik gerçeklikten uzak kaldığı ve 3 kata kadar artırılması gerektiği,

Sabit, taban ve teşvik ek ödemelerin artırılması,

Ek ödeme tavan oranlarının yükseltilmesi gerektiği,

Aile hekimlerinin tavan, teşvik ve destek ödemelerinin artırılması Ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasını da içeren 109 maddeden oluşan tekliflerimiz sağlık çalışanlarımızın sorunlarının çözümünde önemli bir eşik olacaktır.

Daha önce de dile getirdiğimiz gibi toplu sözleşme masası sorunların çözümünde kritik bir öneme sahiptir.

Sağlık-Sen olarak yetkili olduğumuz sağlık ve sosyal hizmet kolunda hiçbir meslek grubunu, hiçbir ünvanı dışarıda bırakmayacak tekliflerimizle masada olup, çözümün parçası olmak için mücadele vereceğiz. Sağlık Bakanı Sn. Dr. Fahrettin Koca’nın görüşmelerin başlangıcında böyle bir irade ortaya koyması sağlık çalışanları adına umut vericidir. Sayın Bakanımıza bu samimi yaklaşımı dolayısıyla teşekkür ederiz.

Editör: Sinan Yıldırım