Mudanya Devlet Hastanesi başhekimliği tarafından acil serviste kan gazı numunelerinin çalışılması konusunda ATT, Sağlık Memuru ve Hemşireleri görevlendirdi.

Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak! Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak!

Hep Sen Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aldemir, Mudanya Devlet Hastanesi tarafından uygulaaya konulan görevlendirmeyle ilgili yaptığı paylaşımda; Başhekimliğin yaptığı görevlendirmeye itirazların yükselmesi sonrası ikinci bir yazı daha çıkarılarak ebelerin de kapsamına alındığını belirtti.

Üstelik üst yazı ile personele görevlendirme tebliğ edilirken Aldemir, Başhekime seslenerek “sen mi üstünsün? Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve Mevzuatı mı?” sorusunu yöneltti.

Meslektaşlarına çağrıda bulunan Hep Sen Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aldemir mevzuatta yer alan görev tanımı dışında herhangi bir işlem yapılmamasının, idarenin talimatı olsa dahi yapılmaması gerektiğinin altını çizdi.