Hürriyet Sağlık-Sen Genel Başkanı Erdoğan ÇAKMAK yaptığı açıklamada;

“Hem sağlık hem de sosyal hizmet çalışanları iş kolunda faaliyet gösteren bir sendika olarak bugün bir kez daha bir ilke imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadar şubesi olan hiçbir sendikanın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görev yapan çalışanların yer aldığı bir şubesi olmadı. 

Adeta öksüz bir halde bırakılan ve birçok sendikal faaliyet ve haklardan mahrum bırakılan ve tamamı aile ve sosyal hizmetler bakanlığı çalışanlarından oluşan bir ekip ile şubeleşme çalışmalarına başlamış bulunmaktayız.
Hürriyet Sağlık-Sen Türkiye’de geleceğin sendikası olarak bugüne kadar eksikliği hissedilen her alanda varlığını gösteren bir sendikadır. Bugün çok önemli bir eksikliği daha tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu süreçte başta genel merkez yönetim kurulumuz olmak üzere bizimle birlikte bu kutlu mücadelede yanımızda yer alan ve Sosyal Hizmetler Şubesini kurmak üzere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde hürriyet ateşini yakan Makbule BİÇER başkanıma da sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi. 

Hürriyet Sağlık-Sen genel merkezi tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde sosyal hizmetler şubesini kurmak ve hürriyet meşalesini yakmak üzere görevlendirilen Makbule BİÇER’de açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“ Başta Sayın Genel Başkanım Erdoğan ÇAKMAK olmak üzere Hürriyet Sağlık-Sen genel merkez yönetim kuruluna ve şahsıma gösterdikleri yakın ilgi ve destekleri için tüm Hürriyet Sağlık-Sen il başkanlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Gülümseyin geliyoruz diyerek çıkmış olduğumuz Hürriyet Sağlık-Sen olarak tıpkı Sağlık Bakanlığı ve üniversite hastanelerinde olduğu gibi en kısa zamanda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde de hızlı bir şekilde şubeleşmemizi tamamlayacağız. Bize inan ve bize güvenin. Çünkü biz Hürriyetiz, çünkü biz geleceğiz.” 

Ali Yalçın'dan 'Toplu Sözleşme' Sürecindeki Açıklamalar Ali Yalçın'dan 'Toplu Sözleşme' Sürecindeki Açıklamalar

Sosyal hizmetler iş kolunda ilk şubeleşmenin adımı da bu şekilde Hürriyet Sağlık-Sen tarafından atılarak adeta ilklerin sendikası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Editör: Ertuğrul Gülmez