”Sağlık Bakanlığı’nın illere verdiği yetki ile banka promosyonu anlaşmaları 25200 TL nakit 3800 TL puan şeklinde anlaşmalar yapıldı. 25200 TL nakit ödemeler hesaba yattı. 3800 TL’nin ilk taksiti olan 1800 TL’de  kredi kartlarına puan olarak yatmaya başladı.

Mahkemeden İdari İzinlerde Tutulan Nöbet Ücretleri Hakkında Önemli Karar Mahkemeden İdari İzinlerde Tutulan Nöbet Ücretleri Hakkında Önemli Karar

Ancak bu andan itibaren mağduriyetler baş göstermeye başladı. Kredi kartı olmayan ve banka sicili sebebi ile kredi kartı alamayan binlerce çalışanımıza bu puanlar yatmadı. Ne bakanlık yetkilileri ne de banka bu durumun nasıl çözüleceği konusunda tek bir kelime etmezken çalışanlar bir kez daha sahipsiz bırakıldı.

Yetkili sendika ve ortağı sarımtırak sendika ise henüz bu konu hakkında bir kelime bile etme zahmetinde bulunmazken Hürriyet Sağlık Sen olarak bu konuda çalışanlarımıza gerekli hukuki desteği sağlıyoruz. Bu konuyu yargıya taşıma konusunda çalışanlarımız temsilciliklerimizle iletişime geçebilirler. Her bir çalışanımızın hakkına alana kadar mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız.”

Erdoğan ÇAKMAK 
Hürriyet Sağlık-Sen Genel Başkanı

Editör: Ertuğrul Gülmez