Sağlık Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan yardımcı hizmetler sınıfı ile ilgili önemli açıklama yaptı.

Yetkili Sendika Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan yardımcı hizmetler sınıfında görev yapan kamu çalışanlarının genel idari hizmetler sınıfına geçirilmeleri gerektiğini ifade etti.

Yardımcı hizmetler sınıfında görev yapanlar, genel idari hizmetler sınıfına geçirilerek yılların sorununun çözüme kavuşturulması gerektiğini kaydeden Doğan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda gündeme gelecek torba yasada yardımcı hizmetler sınıfındaki kamu çalışanlarının sorununun ele alınmasını istedi.

Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak! Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak!

Sağlık Sen Başkanı Doğan: Saha Gerçeğini Yansıtacak Taleplerle Masaya Gideceğiz Sağlık Sen Başkanı Doğan: Saha Gerçeğini Yansıtacak Taleplerle Masaya Gideceğiz

Geçtiğimiz hafta Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Genel Müdürü ile Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Koca’yı ziyaret eden Mahmut Faruk Doğan, Sağlık ve Sosyal hizmet çalışanlarının sorun ve taleplerini doğrudan Genel Müdürlere iletmişti.

Doğan’ın yaptığı görüşmelerin ardından Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınav tarihi belli olurken sağlık çalışanlarının teşvik ödemelerinin tavandan ödenmesi için Bakanlığın çalışma yapacağına dair Genel Müdür’den söz almıştı.

Editör: Ertuğrul Gülmez