Memurlar Masaya Bu Teklifle Gelecek Memurlar Masaya Bu Teklifle Gelecek

Manisa İl Sağlık Müdürlüğü ve Bağlı Sağlık Kuruluşlarında görev yapan personeller için imzalanan protokole göre personellere 11.289 TL promosyon ödemesi yapılacak.

Manisa’daki sağlık kuruluşlarında görev yapan sağlık çalışanları banka promosyonu konusunda mağdur edildiklerini öne sürerek kazan kaldırmıştı. Maaş promosyonları ile ilgili İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilk yapılan ankette yer alan 29 bin TL’lik Ziraat Bankası teklifi bir sonraki ankette yer almamıştı… Manisa İl Sağlık Müdürlüğü yaptığı son açıklamada, 11 bin 289 TL promosyon teklifi yapan Yapı ve Kredi Bankası’nın teklifinin 5 yıl geçerli olmak üzere kabul edildiğini duyurdu.

Müdürlükten yapılan açıklamada, “Manisa İlimizde Müdürlüğümüz ve bağlı sağlık tesislerimizde görev yapan tüm personelimiz için mevcut maaş promosyon sözleşmesinin güncellenmesi konusu Sendika Temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile birlikte yapılan değerlendirmeler ve personelimizin görüşleri dikkate alınarak karara bağlandı. Yapılan toplantı sonucu Yapı ve Kredi Bankası ile sözleşmenin yenilenmesine karar verildi. 15 Nisan 2023 tarihinden itibaren 5 yıl geçerli olmak üzere sözleşme revizesi yapılacak olup, personelimize 11.289 TL ilave promosyon tutarı ilgili banka tarafından ödenecektir. Tüm personelimize hayırlı olmasını dileriz.” ifadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, geçtiğimiz 31 Ocak’ta müdürlüğün sosyal medya hesaplarından yaptığı anket duyurusu ile promosyon anlaşması konusunda sağlık çalışanlarına bilgilendirme yaptı. Duyuruda, Tüm personelimiz için mevcut maaş promosyon sözleşmesinin güncellenmesi veya yeni sözleşme yapılması konularında anket düzenlenmiş olup Anket 01.02.2023 saat 14:00’da son bulacaktır” denildi.Ertesi gün de anketin sonuçları yine sosyal medya hesaplarından açıklandı ve ankete katılan 10 bin 182 sağlıkçıdan, 8 bin 572’sinin promosyon için Ziraat Bankası’nın teklifini tercih ettiği, 1610’unun ise Yapı Kredi Bankası’nı tercih ettiği bilgisi verildi.

Anket sonuçlarının verildiği paylaşımda, “İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı tüm sağlık tesislerimizde çalışan personellerimiz tarafından oylanan promosyon anket sonuçlarımız aşağıda sunulmaktadır. Anket sonuçları Yetkili Sendika Temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ile değerlendirildikten sonra ilgili bankalar ile görüşmeler ivedi bir şekilde başlatılacak olup en kısa zamanda sonuçlandırılması amaçlanmaktadır.” denildi.

Anket sonuçlarına göre, Ziraat Bankası’nın 29 bin TL’lik teklifinin kabul edilmesi beklenirken, sağlık çalışanlarına 21 Mart tarihi itibariyle bir anket daha sunuldu. Anketin gerekçesinde ise “Müdürlüğümüz mevcut promosyon anlaşmasının revize edilmesiyle alakalı bankaların ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleşen görüşmelerde Yapı ve Kredi Bankası dışında herhangi bir banka geçerli teklif vermemiştir. Bu kapsamda revize edilen teklifin kabul edilip edilmemesi için bütün personelimizin görüşünün alınması hasıl olmuştur” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Manisakulishaber

Editör: Ertuğrul Gülmez