Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak! Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak!

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde yetkili sendika Türkiye Sağlık İşçileri Sendikası (Sağlık-İş) temsilcilik odasının açılışında konuşan Sağlık-İş Genel Başkanı Hakan Toy, “TÜİK rakamlarını kabul etmiyoruz, insanca yaşayacak ücret istiyoruz” dedi.

Denizli Pamukkale Üniversitesi'nde yetki alan Sağlık-İş'in sendika temsilcilik odasının açılış töreni bugün gerçekleştirildi. Açılışa, Sağlık-İş Genel Başkanı Hakan Toy, Genel Başkan Yardımcısı Adem Sarıçoban, Sağlık-İş İzmir Şube Yöneticileri, PAÜ Hastanesi Baş Müdürü Oğur Canbaz, Türk-İş Denizli İl Temsilcisi Yakup Çetin ve çok sayıda sağlık işçisi katıldı.

“EN İYİSİNİ YAPMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Açılış töreninde konuşan Sağlık-İş Genel Başkanı Hakan Toy, yetki sürecinde destek olan işçilere teşekkür ederek, “Bu desteğin karşılığını sahada, masada en iyi şekilde vermek için mücadelemiz devam edecek. Hayat şartlarını biz biliyoruz sizler yaşıyorsunuz. Sizlerin desteğine ihtiyacımız var. En iyisini yapmak için mücadele edeceğiz. Temsilci odamız da sizlerin buradaki sıkıntılarınızda ileri karakolunuz olacak. İşçiye hizmet edecek” ifadelerini kullandı.

“SİZİN İSTEMEDİĞİNİZ HİÇBİR ŞEYE İMZA ATMAYACAĞIZ” 

Açılışın ardından sağlık işçilerine seslenen Toy, “Görüşmelerde belli bir aşamaya geldik. İnsanca yaşanacak bir ücret için mücadelemiz devam ediyor. Sizin istemediğiniz hiçbir şeye imza atmayacağız. En sonunda sizinle görüşeceğiz istişare edeceğiz. Size yakışan ücretle sonlandıracağız. Sizlerden aldığımız teklifleri masaya getirdik sizlerden aldığımız tekliflerle de sonuçlandıracağız inşallah. Çalışacağız, canla başla çalışacağız ama hakkımızı da mücadeleyle alacağız” dedi.

“ÇALIŞMA ŞARTLARIYLA İLGİLİ GENİŞ BİR KAMU ÇERÇEVE İSTİYORUZ”

Sahadan gelen teklifleri değerlendirdiklerini belirten Toy, “Bizim istediğimiz insanca yaşayacak bir ücret. Biz enflasyonu yüzde 20, yüzde 30 kabul etmiyoruz. TÜİK’in verdiği rakamları kabul etmiyoruz. Onun için insanca yaşayacağımız ücret için bir tablo çıkaracağız. Sadece ücret değil, buradaki çalışma şartlarıyla ilgili geniş bir kamu çerçeve istiyoruz. Çalışma zamanları, emzirme, mazeret izinleri, refakat izinleri, bunların hepsini bu sözleşmenin içinde yer almasını istiyoruz ve bundan sonraki sözleşmelere katkı sağlamak istiyoruz” diye konuştu.

Editör: Sinan Yıldırım