Sağlık Sen Adana Şube Başkanı, devletin gücünü halkına deprem bölgesinde gösterdiğinin altını çizerek, bölgede görev yapan bütün sağlık çalışanlarına üçer maaş OHAL tazminatı verilmesini, yakınlarını kaybeden sağlık çalışanlarının ücretli izinli sayılmasını ve başka bölgelerden gelecek olan gönüllü sağlık çalışanlarının bölgedeki sağlık tesislerinde görevlendirilmesini istedi.

Ne hikmetse aynen pandemide olduğu gibi bugünde sağlık çalışanlarımız sanki onlar depremi yaşamamış gibi sanki onların evleri hasarlı değilmiş gibi sanki onların arkada bıraktıkları çoluk çocukları yokmuş gibi hastanelere koşarak normal zamandan daha fazla insanüstü gayretle hizmete devam etmişlerdir..

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın “Mutabakat” Dedi Sosyal Medyada Tepki Yağdı Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın “Mutabakat” Dedi Sosyal Medyada Tepki Yağdı

Adanada çalışan Sağlık çalışanları hem depremzede hemde sağlık çalışanıdır. Depremde etkilenen evleri deprem özürlü olup çadırda veya diğer barınma yerlerinde kalan karı koca sağlık çalışanları küçük çocuklarını bırakacak bi yerleri olmadığında en azından birinin idari izinli olmasını talep ediyoruz.

İşte bizde Sağlık-Sen Adana şubesi olarak böyle bir zamanda devletinin gücünü halkına gösteren deprem bölgesinde bulunan bütün sağlık çalışanlarımiza üçer maaş OHAL tazminatı verilmesine yakınlarıni kaybeden Sağlıkçı kardeşlerimize ücretli izin verilmesine başka bölgelerden gelecek olan gönüllü sağlık çalışanlarımıza

OHAL kapsamında fazla maaş verilmesini istiyor, sağlık çalışanlarımızın pandemide duymadıkları seslerini yetkililerin artık bugün duymalarını istiyoruz.

Ayrıca diğer illerden ilimize gönüllü olarak gelip can siperhane olarak çalışan tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederiz

Bölgemizde yaşamış olduğumuz krizi depremi yaşamasına rağmen bölge illerine üst bölgesi olarak canı gönülden sağlık hizmeti verilip ve bunun en iyi şekilde koordine eden Başta İl Sağlık Müdürümüz Sn Halil NACAR bey başta olmak üzere tüm kriz yönetiminde görev yapan tüm yöneticilere ve tüm Sağlık çalışanlarına teşekkür ediyoruz.

Ayrıca depremin ilk saatlerinden itibaren sahada olup hayat kurtaran UMKE ekiplerine AFAD ekiplerine Kızılay ve tüm STK ve gönüllü vatandaşlarımıza hizmetlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Dedi.

Editör: Ertuğrul Gülmez