Kurulduğu günden bu yana birçok başarılı hizmetlere imza atan Hürriyet Sağlık-Sen Türkiye’de bir ilke imza atarak Sendika Genel Merkezine bağlı olarak faaliyet gösteren Aile Sağlığı Merkezi Komisyonu kuruldu.

Sağlık hizmetlerinin her faaliyet alanı için ayrı komisyonlar kurmayı hedefleyen Hürriyet Sağlık-Sen ASM komisyonu dışında Mevzuat Komisyonu, Eğitim Komisyonu, Sosyal Medya Komisyonu, Üniversite Hastaneleri Komisyonu, Mobingle ve Sağlıkta Şiddeti Önleme Komisyonu kurma çalışmaları devam etmektedir.

ASM komisyonu kurulalı yaklaşık 2 ay gibi kısa bir süre olmasına rağmen ASM’ler ile ilgili birçok sorunu çözüme kavuşturmuştur. ASM komisyonunun çalışmaları neticesinde Hürriyet Sağlık-Sen tarafından başta vekâletsiz izin hakkı ve izin döneminde yan birime bakan Aile Sağlığı Çalışanlarının esnek mesaisinden kaynaklı fazla mesai ödemeleri başta olmak üzere birçok yasal girişimlerde bulunulmuştur. Bu kısa sürede 6 KDK başvurusu ve 15 İdare mahkemesi davası açılmıştır. Bu başvuruların Sekizi üyelerimiz lehine olumlu sonuçlanmış ve diğer başvuruların hukuki süreci devam etmektedir.

Hürriyet Sağlık-Sen Genel Merkezinin onayı ile görevlendirilen ve tamamı fiilen Aile Sağlığı Çalışanı olan 7 kişilik ASM Komisyonu üyeleri şu kişilerden oluşmaktadır.

Hekim, Tıbbi Sekreter Oldu! Hekim, Tıbbi Sekreter Oldu!

Başkan: Ergin GÜN – Niğde

Üye: Şirin SAYĞAN – Hatay

Üye: Esin KARAGÜL – Ankara

Üye: Sinan MENDİ -  Niğde

Üye: Aslıhan BOZ – Adana

Üye: Ayşe OKUR KAYA – Bartın

Üye: Adnan Oğuzhan BATÇIK -  Gaziantep

Editör: Ertuğrul Gülmez