Türk Sağlık Sen web sitesinden yaptığı paylaşımında: Sendikamız tarafından Sağlık Bakanlığı’na bir başvuru yapılarak promosyon anlaşması gereği çalışanların hesabına 15 Ocak’ta yatırılması gereken 1800 TL’lik Bankkart lira ile ilgili yaşanan sorunların giderilmesi istendi.

Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak! Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak!

Başvuruda çalışanların Bankkart lira alabilmek adına kart başvurusu yaptığı ancak başvurularının çeşitli bahanelerle reddedildiği belirtildi.

Bazı bankaların bu Bankkart lira ödeme işlemini gerçekleştirmek için teminat talep ettiği ifade edildi.Başvuruda tüm bunların dışında, Bankalarla yapılan anlaşma neticesinde yatırılan bankkart liralarında bankalar tarafından hesaplardan geri çekildiği de vurgulandı.

Promosyon anlaşması yapan bankaların sorumluluklarını gereği gibi yerine getirmediklerinin belirtildiği başvuruda mağduriyetin giderilmesi amacıyla taraflar arasında gerekli sürecin işletilerek, kamu çalışanları adına bankalarla yapılan promosyon anlaşmalarının uygulanabilir hale getirilmesi istendi. Bu konuda idari ve hukuki işlemlerin başlatılması talep edildi.