4/B'li görev yapmakta olan sözleşmeli sağlık personelleri kadro beklemektedir. En kısa sürede canla başla çalışan arkadaşlarımız için süreç başlatılmalıdır.

Ülkemizin ve dünyanın sağlık alanında yaşadığı zorlu süreci hepimiz yakından takip ediyoruz. Artan vaka sayıları sağlık personellerininde çalışma şartlarını zorlaştırıp çok fazla emek ve mesai harcamalarına sebep oldu.

Bazı Sağlık Personellerinin Görev Tanımlarında Değişiklik Yapıldı Bazı Sağlık Personellerinin Görev Tanımlarında Değişiklik Yapıldı

Sağlık çalışanlarının hiçbir ayrım yapılmaksızın hepsi bu zorlu süreçte canla başla savaşıyor. Ancak sağlık çalışanlarından bazıları kadro durumları ve bunların dez avantajlarıyla bu pandemi savaşını vermek zorunda kalıyor. Belki 3 ay önce veya sonra atandığı kişilerden kadroları farklı 4/B’li onlar! Kamu kurumları son zamanlarda 3+1 li alımlar yapmaya başlamıştı. Onların belli bir zaman dilimi sonrasında kadroya geçişleri belli ama 4/B'lilerin sözleşmeli personel statüsünde bulunanları düşünülüpte yaşadıkları sorunlara yetkilerin kulak vermesini, durumlarını göz önünde bulundurup onları motive edecek bir kararı açıklamaları bu pandemi mücadelesinde moral bulmalarını sağlayacaktır. 

Tüm sözleşmeli sağlık personelleri kadroya alınmalıdır! En azından tüm personeller kadroya geçene kadar 4/B'li olan sağlık personellerininde 3+1 statüsüne dahil edilmesi ve şuana kadar çalıştıkları süre göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Sağlık camiası birdir, ayrım yapılmamalıdır!

Sözleşmeli Sağlık Personeline Kadro!

SağlıkPersoneliyiz.Com / Özel Haber