Hekime yapılan ölüm tehdidinin ardından Hekim Birliği Sendikası açıklama yaparak, SABİM’in hekime yönelik “can güvenliğinizi koruyun demekle neyi amaçladığını” sorguladı.

SABİM üzerinden gerçekleştirilen tehdidin ardından Hekim Birliği Sendikası açıklamada bulundu. İşte o açıklama:

Günden güne artan hekime şiddet olayları geçtiğimiz günlerde FSM Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi.

FSM Hastanesi asistan hekimlerimizden bir arkadaşımızı bir hasta yakını, devletin resmi kurumu SABİM üzerinden, 'öldürmekle' tehdit etti. Biz hekimler olarak emniyet güçlerinin tehdit edeni evinden almasını, tutuklamasını beklerken emniyet güçleri hekimi 'aman dikkatli olun' diye uyarmış.

Bu tür durumlarda gerek 184, gerekse idari kurumlar ve emniyet saldırganı yakalamak yerine hekime 'can güvenliğinizi koruyun' demekle neyi amaçlamaktadır? Tıp eğitimi almış bir birey kendini korumayla ilgili ne yapabilir?

Hekim Birliği Sendikası olarak meslektaşımızın yanındayız. Bu ve benzeri tehditler her gün birçok hastanede olmakta, tehdit eden kişilere herhangi bir cezai yaptırım uygulanmamakta, hekimlere 'kendinizi koruyun' denmektedir.

Yakın zamanda katledilen meslektaşımıza olduğu gibi bu tehditlerin gerçekleşmesi mi beklenmektedir? Bu olayları anında gündeme taşımak ve faillerin cezalandırılmasını sağlamak boynumuzun borcudur. Hekim Birliği Sendikası hukuk büromuz her aşamadan haberdardır ve konu ile ilgilenmektedir, gerekli suç duyuruları yapılmıştır.

Mahkemeden İdari İzinlerde Tutulan Nöbet Ücretleri Hakkında Önemli Karar Mahkemeden İdari İzinlerde Tutulan Nöbet Ücretleri Hakkında Önemli Karar

Artık şiddetin akla dahi alınamayacağı günler için birlikte çalışmaya devam edelim arkadaşlar. Hep birlikte güçlüyüz.

Editör: Ertuğrul Gülmez