Ali Yalçın'dan 'Toplu Sözleşme' Sürecindeki Açıklamalar Ali Yalçın'dan 'Toplu Sözleşme' Sürecindeki Açıklamalar

Hekim Birliği Sendikası tarafından hastanelerde bulunması gereken sözlü ve fiziki saldırılara karşı önlem almak amacıyla “çalışan panik butonu” uygulaması başlatıldı.

App Store ile Google Play üzerinden akıllı telefonlara indirilen uygulama ile çalışanlar sağlıkta şiddete karşı koruma imkanı sağlanıyor.

Hekim Birliği Sendikası uygulamayla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Bakanlığın hastanelerde şiddete karşı alması gereken tedbirlerden biri olan panik butonu uygulamasını Hekimbirliği sendikası kendi üyelerine sağladı.

HekimBirliği uygulamamıza panik butonu eklenmiştir. Uygulamayı Google play store üzerinden veya app store için geçerli sürümden indirelim. Umarız bu butonu kullanmaya gerek kalmaz fakat, herhangi bir şekilde yaşanabilecek sözlü ve fiziki saldırı durumlarında butona basılınca o hastanede bulunan bütün üyemiz olan hekim meslektaşlarımıza bildirim gidecek ve herkesin şiddet yaşanan yere intikal etmesine olanak sağlayarak şiddete maruz kalan hekim meslektaşımıza destek olunması sağlanacaktır.

Ses kaydı alması ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Aynı zamanda panik butonu avukatlarımıza ve Hekimbirliği sendikası yönetim kuruluna bildirimde bulunacak ve hukuki destek sağlanması için gerekli mekanizmayı başlatmış olacaktır. Hekimbirligi üyelerine özel bir uygulamadır. " denildi.

Editör: Ertuğrul Gülmez