Akdoğan, yazılı açıklamasında, sağlık camiasının Yüksek İhtisas Hastanesi'nde yaşanan elim, üzücü ve düşündürücü şiddet olayı ile bir kez daha derinden sarsıldığını belirtti.

Ali Yalçın'dan 'Toplu Sözleşme' Sürecindeki Açıklamalar Ali Yalçın'dan 'Toplu Sözleşme' Sürecindeki Açıklamalar

Doktoru ve Güvenlik Görevlisini Silahla Tehdit Eden Muhtar Tutuklandı Doktoru ve Güvenlik Görevlisini Silahla Tehdit Eden Muhtar Tutuklandı

Şiddet eğilimini sağlık sistemi üzerinde uygulamaktan çekinmeyenleri kınadığını vurgulayan Akdoğan, şunları kaydetti:

"Yaşanan bu vahim olaya başta tehdide maruz kalan uzman doktorumuz ve güvenlik görevlimiz olmak üzere, muhatap olmak zorunda kalan ve bir şekilde bu çirkin saldırıya şahit olan tüm sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Gece gündüz demeden, bayram tatil bilmeden, yorgunluk nedir düşünmeden, salgın koşullarından bir an olsun çekinmeden tüm enerjisini ve benliğini cefakarca milletin sağlık ve selametinin gerisinde tutan, unvanı fark etmeksizin tüm sağlık çalışanlarımıza yapılan sözlü, fiili ya da davranışsal tüm şiddet ve baskı eylemlerini kınıyor ve lanetliyoruz."

Keskin ilçesine bağlı bir köyün muhtarı K.D. (30), önceki gün babası M.D'yi kalp rahatsızlığı nedeniyle getirdiği Yüksek İhtisas Hastanesi acil serviste, doktor D.A.Z. ile özel güvenlik görevlisi F.G'yi silahla tehdit ettiği iddiasıyla gözaltına alınmış, sevk edildiği adliyede hakimlikçe tutuklanmıştı.

Editör: Ertuğrul Gülmez