Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetiminin kararıyla, Sağlık-Sen Gençlik Kolları kuruldu. Gençlik Kolları Başkanlığı görevine getirilen Emrah Göztepe’ye başarılar dileyen Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, “Gençler bizim geleceğimizdir, yarınların umududur. Özellikle genç sağlık çalışanlarımız sağlık sisteminin geleceği açısından büyük öneme sahiptir. Sendikal anlayışın gelişmesi ve sürdürülebilirliği açısından da gençlere önem veriyoruz. Bu yüzden Sağlık-Sen Gençlik Kolları’nı kurduk” ifadelerini kullandı.

"Değerlerine Bağlı Sendikal Anlayışımızı Yarın da Gençler Sürdürecek"

Gençlik kollarının önemli hizmetler yapacağını söyleyen Doğan, “Gençlik Kollarımız ile Sağlık-Sen daha da büyüyecektir. Değerlerine bağlı bir sendikal anlayışı dün dava büyüklerimiz oluşturdu, bugün bu anlayışı bizler sürdürüyoruz, yarın da inşallah bugünün gençleri sürdürecek” diye konuştu.

Gençlik Kolları Başkanı Göztepe: Gençlerin Sorunlarına Çözüm Arayacağız

Sağlık-Sen Gençlik Kolları Başkanı Emrah Göztepe ise gençlerin sosyal, kültürel, özlük, mali ve mesleki haklarını korumayı ve geliştirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Üstlendiğim görevin ağırlığının bilinciyle hareket ederek elimden gelenin fazlasını yapma gayretinde olacağım” dedi.

Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak! Kamu Sağlık Sen'den Fırat Üniversitesini Tercih Eden Öğrencilere Barınma ve Yemek Desteği Yapılacak!

Sendikal anlayışa ilkeler ve değerler bütünlüğüyle baktıklarını kaydeden Göztepe, “Sağlık Sen Gençlik Kolları olarak, sağlık ve sosyal hizmet alanında genç kadronun da destekleriyle gençlerin sorunlarına çözüm arayacak ve Sağlık-Sen teşkilatının daha iyi noktalara gelmesi için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

Editör: Ertuğrul Gülmez