Sağlıkçılar Hastane Yemekleri İçin Bakana Seslendiler Sağlıkçılar Hastane Yemekleri İçin Bakana Seslendiler

Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, geçtiğimiz hafta yerel ve ulusal basında çıkan haberler sonrası Dilovası Devlet Hastanesi çalışanlarını ziyaret ederek bilgi topladı. Konuyla alakalı değerlendirmelerde bulunan Başkan Yıldırım, "Basında çıkan haberlerin ardından hemen kurum çalışanlarımızı tek tek ziyaret ettim. Başhekim tarafından personele mobing ve hakaret iddiaları ile ilgili yaptığımız görüşmelerde basına yansıyan haberlerin doğru olduğunu dile getiren kurum çalışanları, hekim ve diğerleri olarak bizler hep ayrımcılık görüyoruz, çoğu zaman sesimizi çıkaramıyoruz. Bir şey dediğimiz taktirde suçlu hep bizler oluyoruz" ifadeleri kullandı.

BAŞHEKİM NEDEN SESSİZ?

Çıkan haberler ile ilgili yaklaşık bir haftadır konuyu takip ettiklerini dile getiren Başkan Yıldırım, "Başhekim çıkıp ne bir açıklama nezaketinde bulunduğu nede bir personeli toplayıp yanlış anlaşıldım gibisinden bir girişimde bulunduğunu duymadık. Bir haber sitesine yaptığı açıklamada sadece Mobing Yok! Ben Hakaret Etmedim! ifadesini kullandı diyen Yıldırım, personel durumdan rahatsız ve huzursuz" dedi.

MÜDÜRLÜK GEREKENİ YAPMALI!

Sağlık-Sen olarak daima haklının yanında olduklarını ifade eden Başkan Yıldırım, "Biz çalışan ve idareci ayrımı yapmıyoruz. Kim haklı ise onun yanındayız. 150 kişinin çalıştığı bir kurumda çoğunluk olumsuzluklardan bahsediyor ise ortada bir sıkıntı var demektir. Yetkili merci İl Sağlık Müdürlüğü’dür. İl Sağlık Müdürlüğünün bir an önce gerekli araştırma ve soruşturma yapması gerekiyor. Sağlık-Sen olarak, kurum çalışanlarımız adına konunun takipçisiyiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Kocaeli Fikir

Editör: Ertuğrul Gülmez